Co znamená „Vaše připojení není soukromé“

Při zadání adresy webové stránky do adresního řádku prohlížeči se může někdy místo obsahu stránky objeví hláška „Vaše připojení není soukromé“ (prohlížeč Chrome), případně „Varování: možné bezpečnostní riziko“ v prohlížeči Firefox.

Co přesně znamenají tyto hlášky se dozvíte v tomto článku. Jedná se o chybu, při které komunikace mezi vašim prohlížečem a serverem webu neprobíhá na zabezpečeném protokolu HTTPS.

Znamená to, že data se přenáší v nešifrované podobě a kdokoliv na cestě mezi vámi a serverem je může prohlížet, případně upravovat. Při tomto stavu není vhodné vyplňovat na navštíveném webu žádné údaje (hesla, osobní údaje apod.).

4 komentáře: „Co znamená „Vaše připojení není soukromé“

 • 31. 3. 2020 (14:03)
  Permalink

  Ideálně na web s tímto problémem nechodit. Pokud se jedná o web, který znáte, upozornit na chybu provozovatele webu. Pokud se na web potřebujete dostat pouze pro informace, můžete se na web dostat přes volbu rozšířená nastavení. V žádném případě na webu nedoporučuji odesílat hesla, nebo citlivé informace přes formuláře.

  Reagovat
 • 22. 6. 2020 (10:30)
  Permalink

  Dobrý den,

  já mám tento problém u tabletu, ale není to o žádné stránce, ale chci se připojit na WIFI na určitém místě v restauraci, a vyskočí mi tato tabulka…. To není normální…. Nikdy předtím jsem tento problém v dané restauraci neměla. Nevíte co mám dělat? Kateřina

  Reagovat
  • 22. 6. 2020 (16:17)
   Permalink

   Dobrý den, a jaké volby máte u tohoto upozornění? Objevuje se Vám tato hláška i na jiných WiFi?

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *