Vlastník domény

Pokud potřebujete zjistit vlastníka .CZ domény, případně domény .COM, .EU a dalších, v tomto článku najdete odkaz na potřebné nástroje a postup, jak se k těmto informacím dostat.

Jak zjistit majitele .CZ domény

Začněme pěkně doma u domén .CZ. Pro zjištění majitele .CZ domény navštivte stránku správce české domény CZ.NIC na této adrese:

https://www.nic.cz/whois/

Stačí zde zadat libovolnou doménu ve správném tvaru, to znamená bez www, malými písmeny a včetně koncovky .cz. Formulář vypadá takto:

Formulář pro zjištění majitele .CZ domény

Jakmile se zobrazí výsledek pro vámi zadanou doménu, uvidíte hned několik kontaktů na osoby či firmy. Vlastníka domény najdete v kolonce „Držitel“.

Pokud se po zadání domény zobrazí informace „Záznam nenalezen“, znamená to, že zadanou doménu nikdo nevlastní a můžete si ji zaregistrovat vy, pokud byste o ni měli zájem.

Pomocí formuláře na této stránce můžete zjišťovat také informace o majiteli domény. Můžete do tohoto formuláře zadat místo domény tzv. identifikátor, což je unikátní kód držitele domény, který obsahuje údaje o držiteli.

Z důvodu ochrany osobních údajů se vám však u identifikátoru moc údajů nezobrazí, protože většina bude označena jako „Neveřejný údaj“.

Jak zjistit majitele .COM domény

Pro zjištění dostupnosti či majitele .COM domény slouží nástroj na adrese:

https://www.whois.com/

I u .COM domény však platí, že zjištěných údajů bude poskrovnu. U většiny údajů naleznete „Not Disclosed“ čili nezveřejněno. Obvykle se podaří zjistit pouze zemi a případně registrátora.

Přesto je zde způsob, jak majitele .COM domény kontaktovat. Ve výpisu údajů domény najdete v kolonce Email odkaz začínající na
https://whoiscontact.ascio.com?domainname= na tomto odkazu najdete kontaktní formulář, přes který můžete majitele domény kontaktovat. Vaše zpráva mu bude doručena na e-mail, který použil při registraci.

Jak zjistit majitele .EU domény

Vyhledávání majitele .EU domény funguje na adrese:

https://whois.eurid.eu/cs/

Jak zjistit majitele .SK domény

Pokud potřebujete zjistit majitele .SK domény, využijte vyhledávání na adrese: https://sk-nic.sk/

Další generické domény

Zde jsou další nástroje pro hledání majitelů domén:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *